ICON : 3D Printer

 

Öncelikle size biraz Icon’dan bahsedelim.Icon bir inşaat teknolojileri şirketi. Özel malzemeler kullanarak, 3D baskı teknolojileri konusunda uzman öncü bir firmadan bahsediyoruz. Gitgide ev sahibi olmanın zorlaştığı günümüzde,evsizlik tabusunu yıkacak bir adım atmışlar. Yeni inşaat tekniklerini kullanarak,en kısa sürede üretilen insan gücü gerektirmeyen sürdülebilir bir tasarımla karşımızdalar.

24 saatten daha kısa bir sürede ev inşa edilebildiğini düşünün…

Firma Austin’de 650 m2 örnek evlerini de inşa etmiş. Yuvarlak bir cepheye sahip olan projede oturma odası, yatak odası ve banyo mecvut. Muhtemelen maliyeti de merak ettiğiniz konular arasında olacaktır. Şimdilik özel üretim 3d yazısının inşa edebildiği konutun $10,000 gibi bir maliyeti var. Ancak ortalama 200 m2 bir evin maliyeti $4,000 civarında olması ve 24 saatten az bir sürede tamamlanmasını amaçlıyorlar. Bu hususta ‘Vulcan II’ adında yeni sürüm 3d printer üzerinde de çalıştıklarınıda açıkladılar.

Bir gün herkes 3d baskı evlerde yaşayacak. Gerçekleşmesi an meselesi…

Hedeflerine hızlıca ilerleyen firma 2019’da Amerika da bu yöntem ile ev inşa etmeye başlayacaklarını açıkladı. Ayrıca ICON, New story ile bir ortaklık içinde. Bu ortaklıktaki en önemli amaçları kar amacı gütmeden evsizlere sığınak olanağı sağlamak. Şimdiden Meksika, Haiti, ve El Salvador da projelerine başlamış durumdalar.2018’in sonuna kadarda 100 baskı ev inşa etmeyi amaçlıyorlar. Yeni teknolojileri bu amaçlar uğruna geliştirilip kullanabiliyor olmak dünyamız için umut verici.

Roas Architecture

admin
Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir