fbpx
İç Mimari Tasarım

B.C Konut Projesi

2016 yılında İzmir’de görselleştirme çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz 3 katlı villada, ev sahiplerinin kişiliklerine uygun bir tasarım elde etmek için zıtlıkların uyumundan yola çıktık.

Proje Bilgisi

Tasarımcıları biraz da olsa zorlayabilecek bir proje olan B.C Konut Projesi, temelde ev sahiplerinin farklı zevklerini bir araya getirmeyi amaçladığımız bir proje oldu. Bir yanda gençlik ve dinamizm, öbür  yanda ağırbaşlı ve klasik bir ruh. Bu zıtlıkları dengelemek adına, bütüncül bir tasarım yerine öznesel bir tasarımı tercih edip, odaları baz alarak tasarımımızı gerçekleştirdik.

  • SHARE:

Konsept Aşaması

Tasarımımızın birleştirici noktası, kullandığımız ana renk olan sarı oldu. Ana mutfakta klasik ruhu yansıtmak adına altın ve varaklı tercih ettiğimiz sarı, siyah ve çerçeveli kullandığımız dolaplar ile konsept bir mutfak ortaya çıkarırken; genç odasında parlak bir tona dönüşerek kullanılan sarı, minimal mobilyaları destekleyerek dinamik bir oda oluşturdu. Ebeveyn odası ve hamam gibi alanlarında yine klasik tasarım öğeleriyle ilerledik. Böylece ortaya çıkan 3 katlı villanın bütün odaları, müşterilerin beklentisini karşılayarak, bizi de mutlu etti.

  • CLIENT:

    B.C

  • DATE:

    2016

  • LOCATION:

    İzmir