fbpx
Mimari Tasarım

Balcı Hacıoğlu Konsept Mağaza & Fuar Standı

Denizli’de bal sektöründe 1953 yılından bu yana faaliyet gösteren Balcı Hacıoğlu için konsept mağaza ve fuar standı tasarımı yaptık. mekan tasarladık.

Proje Bilgisi

1953 yılından bu yana bal sektöründe faaliyet gösteren Balcı Hacıoğlu için, kurumsal kimliklerine ve prensiplerine yakışacak bir konsept mağaza tasarladık. Ürünlerinin satışı ve tanıtımının önemini bildiğimiz için, aynı konseptten yola çıkarak bir de modüler fuar standı tasarladık. Böylece ürünlerin lezzetleri sadece mağazada sınırlı kalmayarak, markanın potansiyel müşterileri ile etkileşimi kolaylaştırdı.

  • SHARE:

Konsept Aşaması

Mağaza tasarımında konsepte karar vermek için birden fazla yol vardır; satılan ürüne, markanın logosuna, ismine meteforik olarak yaklaşabilirsiniz. Bizim içinse mekan tasarımındaki konsepti oluşturmada satılan ürün önemli rol oynadı. İlhamımızı peteklerden aldık! Petek formundaki şekilleri, dokusu zengin ahşap ve tuğla ile
birleştirince endüstriyel bir iç mekan ortaya çıktı. Markanın tanınırlığını kolaylaştırmak için odak noktası yaptığımız sarı tonları ise, atmosfere sıcak ve sevecen bir hava kattı.

  • CLIENT:

    Balcı Hacıoğlu

  • DATE:

    2017

  • LOCATION:

    Denizli