fbpx
Mimari ve İç Mimari Tasarım

GY Villa Projesi

Manisa da bulunan Villa projesinin İç mekan görselleştirmelerini ve projelendirmesini yaptık.Kıymetli müşterilerimiz evlerini bizlere emanet ettiler ve bizler içinde keyifli bir tasarım süreci başlamış oldu.

Proje Bilgisi

Toplam 198 m² olan 2 katlı Villa Projesinin zemin katında bizi karşılayan kullanışlı bir giriş ve holün ilerisinde 32 m² salon ve 25.54 m² mutfak bulunmaktaydı. Daha geniş ve kullanışlı bir yaşam alanı sunmak adına bu iki mekanı birleştirmek geldi. Böyle ortaya ferah bir açık mutfak çıktı. Üst katta ise farklı boyutlarda üç yatak odası (28.60 m²/18.10 m²/11.4 m² ), 9 m² soyunma odası, 4.7 m² ebeveyn banyosu ile birlikte 4.9 m²  genel banyo ve 8.4 m² çamaşır odası bulunmaktaydı. Burada da ebeveyn yatak odası ve soyunma odasını tasarladık. Çatı katını ise çocuklara ayırarak; onlar için aktivite, çalışma ve dinlenme alanı sağlamış olduk.

  • SHARE:

Tasarım Aşaması

Villa Projesinin tasarımına başlamadan önce, müşterinin isteklerini dinledik. Keşif sırasında oluşan salon ve mutfağı birleştirerek tek bir giriş verme düşüncesiyle; çok daha ferah ve geniş bir mekan elde etmiş olduk. Renk ve malzeme seçimlerinde de müşterimizin isteklerini dikkate alarak; açık ve soft tonlarda seçimlerimizi yaparken, vurgulu ama yormayan bir mavi tonuyla da daha keyifli ve rahatlatıcı bir mekan tasarlamış olduk. Yatak odasında  yine sadelikten uzaklaşmadan az ve ihtiyaca uygun tasarım anlayışıyla ilerledik. Çatı katında bulunan, çocuklar için tasarlanan odanın ise; tüm aile üyelerinin birlikte vakit geçirmek isteyebilecekleri en eğlenceli yaşam alanı olduğunu düşünmekteyiz. Yaşam alanı diyoruz çünkü işlevselliği yönünden çocuk odasından çok daha fazlasına sahip; çocukların hem dinlenebilecekleri hemde tüm aktivitelerini keyifle yapabilecekleri bir alan oluşturduk. Bizler de çıkan sonuçtan dolayı çok mutluyuz.

  • CLIENT:

    GY

  • DATE:

    2015

  • LOCATION:

    Manisa