fbpx
İç Mimari Tasarım

Kids City

Bereketli Pekdemir AVM’de yer alan ve Ege bölgesinin en büyük çocuk parklarından biri olan ‘Kids City’ oyun parkının iç mekan tasarımlarını ve görselleştirmelerini yaptık.

Fikir Aşaması

Çalışmalarımız başlamadan, müşterimizin isteklerini dinleyerek hayallerindeki mekanı en iyi şekilde anlamaya özen gösterdik. Oyun kelimesini “Çocukların en gerçek uğraşları” olarak tanımladıklarını ve bu mekanın sadece bir eğlenceden ibaret değil, çocukların öğrenirken eğlenebilecekleri bir yer olmasını istediklerini belirttiler. Kids World Lunapark Çocuk Eğlence ve Aktivite Merkezi olarak hizmet verecekleri bu mekan; oyunun, sporun, eğitici ve sanatsal aktivitelerin bir arada bulunduğu bir yer olmalıydı. Çocuklar için oyun oynamanın, gelişimlerinin bir parçası olduğunu bilerek tasarımızı yönlendirdik.

  • SHARE:

Tasarım Süreci

Kullanım alanı 2000 m2 olan bu mekanı tasarlarken, öncelikle proje içerisindeki aktivite alanlarının birbirleriyle olan ilişkilerini analiz ettik. Mekanı oluştururken ana düşüncemiz çocuklar için eğlenceli bir mekan tasarlamak olsa da burayı çocuk ve ebeveynleri bir araya getirebilecek bir aktivite alanına dönüştürme fikri aklımızdan hiç çıkmadı. Çocuklara özel bir alan tasarladığımız için de, ergonomik detaylara ekstra dikkat edildi. Her mekanda koruma alanları düşünüldü ve bu konuya ayrıca hassasiyet gösterildi. Kullanılan renkler, ışık kontrolü ve malzeme seçimleri konusunda çocuklar için en doğru seçimler yapıldı. Çoçukların keyif alabilecekleri eğlenceli ve eğitici bir mekan tasarlamak bizler için de ayrı bir zevkti.

  • CLIENT:

    Pekdemir

  • DATE:

    2015

  • LOCATION:

    Denizli