fbpx
Mimari Tasarım

Pekdemir Merkez Ofisleri

Denizli’de yer alan Pekdemir Grup Şirketleri’nin Merkez Binası’nın projelendirilmesinin yanında, Pekdemir Marketleri için konsept tasarımı hizmetini de bünyemizde çözdük.

Proje Bilgisi

Süper Market, Seracılık, Petrol, Toptan Satş ve Besicilik sektörlerinde hizmet veren Pekdemir Grup Şirketleri’nin merkez ofislerinin projelendirilip görselleştirmelerini yaparken çalışanların ergonomisini ön planda tutarak fonksiyonel olduğu kadar dinamik mekanlar tasarladık. Her odayı kendi konseptinde tasarlayıp, ona uygun renk seçerken bütün mekanları çizgisel bir dilde birbiriyle ilişkilendirdik. Görsellerden görebileceğiniz üzere, hepsine geometrik form hakim. Kullandığımız renkler ise, yine çalışanların ihtiyaçları dahilinde seçildi; toplantı odasında odaklanmayı arttırıcı mavi tercih edilirken, yönetici odasında güvenlik ve rahatlık duygularını çağrıştıran kahverengi ön planda tutuldu.

  • SHARE:

Konsept Aşaması

Çalışanların mutluluğu ön planda tutularak küçük toplantı odası hariç her mekanda pencere kullanılmaya önem verildi. Duvar ve tavanlarda kullandığımız asimetrik geometriyi, ofis elemanlarının lineer formları ile birleştirince enerjik bir mekan algısı oluşmuş oldu.  Mekanların içindeki elemanlar ise ortamı mobilyaya boğmayacak ve yeteri kadar sirkulasyon alanı bırakacak şekilde konumlandırıldı.

  • CLIENT:

    Pekdemir Grup

  • DATE:

    2015

  • LOCATION:

    Denizli