fbpx
Mimari Tasarım

Turkuvaz Co Konut Projesi

Izmir’de bulunan, daha önce de farklı projelerinde çözüm ortağı olduğumuz Turkuvaz Co firmasının yeni konut projesinde de iş birliği yaptık.

Proje Bilgisi

Turkuvaz co ile çözüm ortağı olduğumuz konut projeslerinde modernize edilmiş endüstriyel ve klasik tarzlarının bir cephede harmanlandığı bir bina hayal ettik. Ham beton olarak bıraktığımız cephe, ahşabın yatıştırıcı dokusu ve gölgelik olarak kullanılabilecek cnc plakalar ile birleşince ortaya elegan bir tasarım çıktı. Korkuluklarda ve doğralamalarda kullandığımız ince formlar ise, binanın oluşabilecek sert görünüşünü dengeledi.

  • SHARE:

Konsept Aşaması

Yorgun ve boğucu iş hayatından sonra gelip dinlenmek isteyeceğiniz, sizi huzurla birleştiren bir ev hayal ettik. İkiz daireler olarak planlanan binaların ön cephelerinde, yaşam alanlarında kullanmayı tercih ettiğimiz cam cepheler; projenin konumlandırıldığı bölgede yer alan doğa ile ilişkisini vurgulamakta. Cephede her dairenin etrafından dolaşan ahşap kaplama ise, binayı cepheden bölerek her dairenin kendine has dokusunu ortaya çıkarmakta. Konut sakinleri düşünlerek tasarlanan projede, otopark alanları da unutulmadı.

  • CLIENT:

    Turkuvaz Co

  • DATE:

    2018

  • LOCATION:

    İzmir